İzmir lokma firmalarının Bergama lokma olarak faaliyet göstermelerinin kökeni çok eskilere gitmemektedir. Bundan on yıl öncesine kadar Bergama’da faaliyet gösteren lokma firması yok denecek kadar azdır. Günümüzde ise gezici araçlarla lokma dökümü sayesinde oldukça fazla sayıda lokma firması burada boy göstermeye başlamıştır.
Böylesine hareketli bir sektörün elbette kendine has sorunları bulunacaktır. Bunların başında da İzmir lokma fiyatı konusu gelmektedir. Bergama lokma fiyatları oldukça büyük bir değişiklik gösterebilmektedir. Bunun başlıca nedenlerinden birisi Bergama’nın İzmir’e olan uzaklığıdır. Herkesin çok iyi bildiği gibi lokma işini yapan firma ya da şahıslar düşük kar oranları ile çalışmaktadır. Burada lokma dökümü yapacak firmanın bu yol parasını kendisinin karşılaması çok zordur.

Bergama Lokma Dağıtımı

Lokma firmalarının bir kısmı bu yol parasını almadıklarını iddia etseler de gerçekte göründüğü gibi değildir. Bunu da iki şekilde halletmektedirler. Ya malzemeden çalmakta ya da kaliteden ödün vermektedirler. Genelde daha düşük kalitede yağ ve şekerle bu sorunu aştıklarını zannetmektedirler. Gerçekte ise kendi sonlarını hazırlamaktadırlar.

Bergama halkı yediği ürünlerin doğal olmasını ister. Çünkü yedikleri şeylerin çoğu zaten kendileri ekip biçtiği için doğal üründen başkasını yemekte zorlanırlar. Hele ki glukoz şerbeti ile yapılmış bir atlının hemen farkına varırlar. Bu yüzden Bergama lokma fiyatı konuşulurken mutlaka yol parasının hesaba katılması gereklidir. Eğer Bergama’da yaşayıp kaliteli bir lokma dağıttırmak istiyorsanız mutlaka yol parasını siz ödemeyi öneriniz.

İzmir lokma firmaları sayısında son zamanlarda önemli bir artış görülmektedir. Bu firmaların içerisinde işini düzgün ve güzel bir şekilde yapmaya çalışan firmalar olduğu kadar sadece para endeksli firmalar da bulunmaktadır. Tek dertleri günü kurtarmak olan bu firmalara referans sorsanız alacağınız cevap ta tatmin edici olmayacaktır. Düzgün, temiz ve lezzetli lokma için tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmektir.

Bergama lokma