bornova lokmaBornova lokma dökümü ve dağıtımı gerçekleştiren firma ve kuruluşların çoğu pastane işi ile uğraşanlar olup son zamanlarda sektöre dışardan katılımlar da olmaya başlamıştır. Bu katılanların çoğu lokma dökümü hakkında hiçbir bilgisi olmayıp bir süre sonra işlerini ya devretmekte ya da kapatıp gitmektedirler. Bir de belli bir kaliteyi yakalayamamış ama şu ve ya bu şekilde lokma dağıtımına devam edenler vardır. Bu firmaların dağıtımı yaptığı bir yere bir daha uğramaması da ilginçtir.

Bornova son zamanlarda oldukça büyük değişimler geçirmiş tarlaların yerini gökdelenler almaya başlamıştır. Bu da Bornova lokma firmalarına duyulan ihtiyacı arttırmıştır. İzmir’de artık yeni açılan bir işyeri lokma dağıtımı yapmadan ticari faaliyetine başlamamaktadır. Gelenekselleşmeye başlayan bu durumda lokma firmalarına ihtiyaç oldukça fazla olmaktadır. Lokma tatlısını düzgün bir şekilde yapan firmaların bu dönemde nefes almaya vakti olmadığı gibi iyi yapmayanlarda fırsattan istifade etmektedirler.

Bornova Lokma Firması Bulmak

İzmir lokma tatlısının en yoğun olarak tüketildiği illerin başında gelmektedir. Hemen her türlü kutlamada, yas ve matemlerde lokma dağıtmak bir gelenek halini almıştır. Bornova lokma bu geleneğin yeni ve modern bir şekilde uygulanması haline gelmiştir. İster saray lokma, isterseniz de diğer dağıtımlarımızı istediğiniz yerde hazırlayıp sunmaktayız.

Deneyimli personelimizle ve kullanmış olduğumuz birinci sınıf malzemelerimiz ile Bornova lokma firmaları içerisinde her zaman zirvede yer alan firmayız. Hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden sürekli olarak insan odaklı bir faaliyet yürütmekteyiz. Bu anlayışın sonucu olarak bir dağıtım yaptığımız yerden yeni müşteriler de gelmekte böylece ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi olmaktadır.

Bornova Lokma Fiyatı

Bornova’da lokma dağıtımı yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın ilk baktıkları lokma fiyatı olmaktadır. Ucuz lokma fiyatı veren firmalar hemen aranır. Fakat neden ucuz lokma fiyatı verdikleri bir türlü sorgulanmaz. Bu firmaların nasıl bir hizmet verdikleri, verdikleri hizmetin tam olup olmaması sorgulanmaz. Oysa aldığınız hizmetin neleri kapsadığını sorgulamanız gerekmektedir.

Bornova lokma fiyatı sadece lokma hizmeti fiyatı değildir. Aynı zamanda lokma dağıtımının devam ettirilmesi için firmanın ihtiyaçlarının da karşılanması gerekmektedir. Firmanın müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemesi için gereken araştırma ve geliştirme harcamalarının da karşılanması gerekmektedir.

Bornova’da Lokma Dağıtımı

Geçmişte lokmacılar ürünlerin performansı ve teknolojik yenilemelere ağırlık vererek kendi iç yeterlilikleri üzerinde yoğunlaşabiliyorlardı. Fakat müşterilerin ihtiyaçlarını anlayamayan lokmacılar, sonuçta rakiplerinin müşteri tercihlerine daha uygun ürün ve hizmetler önererek saldırıya geçtiğini fark etmişlerdir. Böylece günümüzde lokmacılar dikkatlerini artık dışa, yani hayırseverlere yöneltmektedir. Misyon ve vizyon bildirgelerinde lokmacının amacı tekdüze olarak müşterilerimiz için bir numaralı lokmacı haline gelmek diye belirtilir.

Her lokmacının müşteriler için bir numaralı üretici olmasının fiziki olarak imkansızlığını bilsek bile, kimse lokmacının tüm personelini müşteri ihtiyaçlarına odaklayan ve teşvik eden beyanlara karşı çıkmaz. Açıkçası, eğer lokmacılar uzun dönemde mükemmel bir finansal performans elde etmek istiyorlarsa, müşterilerin değer verdiği ürün ve hizmetler üretmeleri ve teslim etmeleri şarttır.

Bornova Lokmacısı

Lokmacı ustası, müşteri tatmini ve memnuniyetini gaye edinmeden önce, lokmacının misyon ve stratejisini kurumsal anlayışın müşteri boyutunda Pazar ve müşterilere özel hedefler haline dönüştürerek belirtmelidir. Herkes için her şeyi vermeye çalışan lokmacılar genellikle sonuçta hiç kimseye hiçbir şey veremezler.

Bornova lokmacısı öncelikle mevcut ve potansiyel müşteri nüfusu içindeki Pazar kesimlerini tanımlamalı ve daha çok hangi kesimlerde rekabet etmeyi istediklerini belirlemelidir. Hedef kesimlere sunulacak değer önerilerini belirlemek kurumsal firmanın müşteri boyutu hedef ve ölçülerini geliştirmeyi sağlayacak anahtardır. Böylece lokmacının müşteri boyutu ve firmanın misyon ve hedefini müşteri ve Pazar kesimleri ile ilgili özel amaçlar haline dönüştürerek tüm firmaya yayılmasını sağlar.

Bu yazımızda kısaca Bornova lokma firmaları nasıl olmalıdır. Başarılı bir lokma firmasının ipuçları nelerdir. Geleneksel ile modernitenin karışımı nasıl olmaktadır. Bütün bu sorulara elimizden geldiği kadar cevap vermeye çalıştık. Daha ayrıntılı bilgi ve randevu için İzmir lokma iletişim sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Bornova lokma