Bornova lokma dökümü ve dağıtımı gerçekleştiren firma ve kuruluşların çoğu pastane işi ile uğraşanlar olup son zamanlarda sektöre dışardan katılımlar da olmaya başlamıştır. Bu katılanların çoğu lokma dökümü hakkında hiçbir bilgisi olmayıp bir süre sonra işlerini ya devretmekte ya da kapatıp gitmektedirler. Bir de belli bir kaliteyi yakalayamamış ama şu ve ya bu şekilde lokma dağıtımına devam edenler vardır. Bu firmaların dağıtımı yaptığı bir yere bir daha uğramaması da ilginçtir.

Bornova son zamanlarda oldukça büyük değişimler geçirmiş tarlaların yerini gökdelenler almaya başlamıştır. Bu da Bornova lokma firmalarına duyulan ihtiyacı arttırmıştır. İzmir’de artık yeni açılan bir işyeri lokma dağıtımı yapmadan ticari faaliyetine başlamamaktadır. Gelenekselleşmeye başlayan bu durumda lokma firmalarına ihtiyaç oldukça fazla olmaktadır. Lokma tatlısını düzgün bir şekilde yapan firmaların bu dönemde nefes almaya vakti olmadığı gibi iyi yapmayanlarda fırsattan istifade etmektedirler.

Bornova Lokma Firması Bulmak

İzmir lokma tatlısının en yoğun olarak tüketildiği illerin başında gelmektedir. Hemen her türlü kutlamada, yas ve matemlerde lokma dağıtmak bir gelenek halini almıştır. Bornova lokma bu geleneğin yeni ve modern bir şekilde uygulanması haline gelmiştir. İster saray lokma, isterseniz de diğer dağıtımlarımızı istediğiniz yerde hazırlayıp sunmaktayız.

Deneyimli personelimizle ve kullanmış olduğumuz birinci sınıf malzemelerimiz ile Bornova lokma firmaları içerisinde her zaman zirvede yer alan firmayız. Hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden sürekli olarak insan odaklı bir faaliyet yürütmekteyiz. Bu anlayışın sonucu olarak bir dağıtım yaptığımız yerden yeni müşteriler de gelmekte böylece ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi olmaktadır.
Bu yazımızda kısaca Bornova Lokma firmaları nasıl olmalıdır. Başarılı bir lokma firmasının ipuçları nelerdir. Geleneksel ile modernitenin karışımı nasıl olmaktadır. Bütün bu sorulara elimizden geldiği kadar cevap vermeye çalıştık.

Bornova lokma