İzmir lokma firmaları için Bostanlı lokma firması olarak anılmak farklı bir konumda olduğunu göstermektedir. Herkesin kolay kolay iş yapamadığı bu ilçede sürekli olarak bazı firmalar göze çarpmaktadır. Bu firmalardan birisi olarak biz de senelerden beri birinci sınıf kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Lokmanın bütün inceliklerine sahip olarak görevimizi yerine getirmeye devam etmekteyiz. Leziz ve sağlıklı lokmalarımız Bostanlı’da bir efsane olmaya devam etmektedir.

İzmir lokma firmaları genelde belli bir homojenlik göstermese de genelde üretim çeşidi ve biçimi ve de dağıtımında aynılık göstermektedir. Bostanlı lokma firmaları da buna benzer bir davranış içerisindedirler. Burada farklı olarak korsan firmaların faaliyet teşebbüsleri biraz daha fazla olabilmektedir.  Teşebbüs diyoruz çünkü bu firmaların bir dağıtım yapmasının ardından bir daha dağıtım yapmaları çok zor olmaktadır.

Bostanlı Lokma Her Yerde

Korsan firmaların ne yaptıkları tatlı bir şeye benzemekte ne de personelinin davranışları adam akıllı bir profesyonellik içermektedir. Yasal ve bu işi düzenli bir şekilde yapan Bostanlı lokma firmaları ise el üstünde tutulması gerekmesine rağmen gereken ilgiyi tam olarak alamamaktadırlar. Neler yapılmalı ki işini iyi yapan firmaların mağduriyeti bir nebze giderilebilsin dersek. Her şeyden önce kaliteli üretim ile kalitesiz üretimin ayırdına varıp bu iki firmanın farklı fiyatlara sahip olmasının gayet olağan olduğunu kabul etmeliyiz.

Esasında bu firmaların vermiş olduğu fiyatlar çok da ekonomik fiyatlar olmamaktadır. Adını ucuza çıkarmalarına rağmen kullandıkları un, şeker ve yağın kalitesi göz önüne alındığında çok da ekonomik olmadıkları gün gibi ortaya çıkmaktadır. Bostanlı lokma üretimi ve dağıtımının belirli bir maliyeti olması kaçınılmazdır. Bu esasında yapılan hayır ve iyilik düşünüldüğünde çok basit ve küçük bir rakam olarak kalmaktadır. Ayrıca insanların ağızlarında oluşturulan lezzet şöleni de hafızalara kazınmaktadır.

 

Bostanlı saray lokma