İzmir helva dökümü denilince firmamızın akla geliş sebeplerinden birincisi uygun fiyatı ikincisi de anlatılamaz lezzetidir. Son birkaç yılda hızla gelişen ve çoğalan helva tatlısı yapan firmalar sayesinde artık lokma dökümü kadar helva dökümü de yapılmaktadır. Bir çok firmanın helva yapıyor olmasına rağmen firmamızın yoğun olarak tercih edilmesinin sebeplerinin sebeplerine de değinmeğe çalışacağız.

İlk önce helva tatlısının geçmişine bir baktığımızda Ortadoğu kökenli bu tatlının bir çok versiyonu olduğunu ülkemizde ise un ve irmik unu kullanılarak yapıldığını söyleyebiliriz. Kullanılan kimi yan malzeme ile de anılabilmektedir. Örneğin sütlü helva tatlısı, limonlu helva tatlısı gibi isimlerle anılmaktadır.

İzmir helva dökümü geleneği

Ülkemizde pek çok gelenek ve adet bulunmaktadır. Bunlardan biri de irmik helvası dağıtımıdır. Çeşitli vesilelerle ki bunlar sevinçli bir durum olabilir ve ya üzüntülü bir durum sonrasında acıyı ve sevinci paylaşmak için bir tatlı dağıtılması gelenekselleşmiştir. Teknolojideki gelişmeler ile birlikte son model araçların içerisinde çeşitli mutfak eşyalarının konması ile İzmir helva dökümü mümkün olabilmektedir. Bu araçlarda yer alan araç ve gereçler son sistem olmasının yanı sıra son derce rahat temizlenmekte bu da sağlıklı ve temiz bir üretimin yolunu açmaktadır.
Biz uzun yıllardan beri bu işin içerisinde olup en iyi lezzeti nasıl yakalarız hedefi ile çalışmaktayız. Sağlıklı ve birinci sınıf bir helva için ne gerekiyorsa yapmaktan hiç kaçınmadık. İzmir ve çevresinde kaliteli helva denilince bizim akla gelmemizdeki sebepte burada yatmaktadır.

Biz üretimlerimizde kendilerini ispatlamış kalite ve sağlık konusunda hiçbir soru işareti olmayan firmaların ürettiği malzemeleri kullanmaktayız. Firmamız için İzmir helva dökümü hangi nedenle olursa olsun kalitesinde her hangi bir farklılık olmamaktadır. Biz sadece ne kadarlık bir kişiye hizmet vereceğimize odaklı olarak çalışmaktayız.
Kaliteli ve sağlıklı helva dökümü İzmir için tek yapmanız gereken bizimle bir şekilde irtibata geçmenizdir.

İzmir helva dökümü