İzmir lokma tatlısı canınız çekti ve bunu nerede bulabileceğiniz hakkında internette bir araştırma yaptığınızda karşınıza ilk bakışta sizi hiç tatmin etmeyecek bir sonuç çıkabilir. Çünkü lokma İzmir lokma tatlısını doğrudan satın alabileceğiniz firma bulunmamaktadır. Bunun için eğer İzmir’de iseniz kendinizi sokağa atıp İzmir’i gezmeye başlayın illaki bir sokakta, bir cami önünde veya bir dükkânın önünde lokma dağıtımına rastlamanız olasıdır.
İnternette elde ettiğiniz bilgiler ise daha çok hayırsever vatandaşların lokma döktürmek için aradığı firmalardan oluşmaktadır. Esasında internet gerçek hayatı olduğu gibi yansıtmaktadır.

İzmir Lokma Nerede Nasıl Yenir?

Yani İzmir lokmacı denen kişiler hiçbir zaman son tüketiciye yönelik bir çalışma yapmamaktadırlar. Lokmanın tadına İzmir’de bakmayan yok gibidir. Diğer şehirlerimizde ise durum biraz daha değişik olup son tüketiciye yönelik çalışmalar bulunabilmektedir.
Yukarda sorduğumuz sorunun yanıtına gelecek olursak İzmir’de her yerde lokma tatlısı yeme ihtimaliniz vardır. İzmir dışındaki büyük şehirlerde bu işi yapan firmalar sayesinde ulaşabilmeniz mümkün olup, küçük şehirlerde ise evde kendiniz yapıp tüketebilirsiniz.

İzmir’de sokakta rastladığınız lokmacılardan çok farklı lezzet ayrımı olması yüksek ihtimaldir. Çünkü son dönemde birçok lokma firmasının faaliyet göstermesi sebebi ile oldukça değişik üretimler tezgâhlarda boy göstermeye başlamıştır. Hepsinde lokma, İzmir saray lokma yada fındık lokma görünümüne sahip ürünler görülür fakat değişik firmalardan lokma yiyenlerin çok iyi bildiği gibi bir lezzet diğerini tutmaz. Kimi lokmacıların üretimleri ikinci bir tabak daha aldırmak istemesini sağlar kimi lokmacıların üretimleri de bir tane yedikten sonra ikinci bir lokmaya cesaret edemezsiniz.

Eğer İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde lokma yiyor iseniz bir tabağına 2 TL gibi bir rakam ödersiniz. Fakat İzmir lokma fiyatı son tüketici açısından hiçbir anlam ifade etmeyip tamamen hayırsever vatandaşların ilgilendiği bir konudur. İzmirsaraylokma.org firmasına işlerinde bol lezzet ve başarı dileriz.