izmir saray lokmaİzmir saray lokma yapmak için kaliteli un, kaliteli maya, kaliteli şeker ve kaliteli yağ malzemeniz olmalıdır. Kaç kişiye yapacağınızı belirlemelisiniz. Miktarı ona göre ayarlama yapmak gerekir. On kişilik yaptığınızı varsayarsak malzemeler şöyle olmalıdır. Üç buçuk su bardağı un,  yirmi gram yaş maya, dört kahve fincanı ılık su, üç bardak sudur. Elbette toz şeker şerbet için üç buçuk su bardağı su ve yarım limonunuz olmalıdır.

Mayanızı bir kahve fincanında eritiyorsunuz. Beş dakika beklemeye bırakıyorsunuz. Unu iyice eledikten sonra derin bir kapta ortası havuz gibi açıyorsunuz. Mayanızı ekliyorsunuz ununuza. Mayanın üzerini unla kapatıp çatlayıncaya kadar bekletiyorsunuz. Un çatladıktan sonra kalan üç fincan suyu karıştırıp, hamura uç su bardağı sıvı yağ ilave ederek, pürüzsüz, sıvı hamur elde edinceye kadar yoğurun. Sonra üzerini örterek, ılık ortamda mayalanmaya bırakın.

Şerbet için ise toz şeker ve suyu kaynatarak, limonunu da eklemeyi unutmada, soğumaya bırakınız.

Kızdırdığınız yağa koymak için avucunuzda sıktığınız hamurun yumruğunuzda kalan kısmını, kızgın yağa atın, piştikten sonra kevgirle alın. Tüm hamurunuz bittiğinde, pişen lokmaları şerbete atın birkaç dakika bekledikten sonra, kevgir ile çıkararak servise hazırlayın. İzmir saray lokma servise hazırdır.

İzmir Saray Lokma Dökümü

İzmir saray lokma dökümünü firma veya yurttaşlar, hayır için yapmaktadırlar. Yeni iş yeri açan firmalar, çok iyi iş yaptığını düşünen şirketler veya benzeri nedenler ile yurttaşın hayır duasını almak için, firmalarının önünde veya istedikleri uygun mekanda lokma dökümünü yaptırmaktadırlar.

Acısını, sevincini, hüznünü veya umudunu, dileğini paylaşmak isteyen, gönül duası almak isteyen vatandaşlarda İzmir saray lokma dökümü yaptırmaktadırlar. Çok iyi okul kazanan öğrenci için de askere giden veya gelen için de, nikah için de düğün için de, cenaze için de, sünnet içinde, atlatılan bir hastalık içinde, kaza, bela içinde, dileği gerçekleşen içinde, dileğin gerçekleşmesi içinde insanlar lokma dökümü yaptırarak gönül duası alırlar.

Biz ister vatandaşlardan, ister firmalardan olsun, İzmir saray lokma dökümü talebi geldiğinde istedikleri mekanda, istedikleri kadar insana İzmir saray lokma servisi dua eşliğinde yapıyoruz. Bu bir dini ritüel olduğu kadar, gönül dostluğu, dua ortaklığı, umut yolculuğudur. İzmir lokma dökümü bizim için geçim ve ekmek derdi olduğu kadar vat aşın ibadetine hizmet ve ortaklık etmektir. İzmir saray lokma dökümü yapan başta lokmacı başı ustamız ve tüm personelimiz, yaptığı işin maddi ve manevi değerini bilir, be değere layık hizmet sunar, vat aştan dua alabilirse de başarılı olur. Bu işin gerçek kazancı kazanılan gönül ve duadır.

Saray Lokma Fiyatı

İzmir saray lokma fiyatımız lokma dökümü yapacağımız insan sayısına göre belirlenir. Yüz kişi için saray lokma dökümü fiyatı ayrıdır, beş yüz kişi için lokma dökümü fiyatı ayrıdır veya bin kişi için İzmir saray lokma dökümü ayrıdır. Tüm ürünlerimizin markaları, göz önünde ve incelemeye açıktır, lokmacı başımızın tüm çalışmaları denetime açık, hijyen koşullarına uygundur, servis personelimizin hijyeni ve nezaketi gönül hizmetkarı esasındadır.

Saray lokma fiyatı ile halka lokma fiyatı arasında bir fark bulunmamaktadır. Her ikisi de aynı malzemelerden yapılmakta olup tabak esasına göre fiyat belirlenmektedir. Saray lokma yapısı itibari ile küçük olduğu için daha fazla adette bir tabakta yer alır. İzmir lokma ise biraz daha büyük olduğu için sayıca daha azdır. Fakat tartıya vurduğunuzda ikisi de aynı ağırlıktadır.

Saray Lokmacı

izmir saray lokmaSaray lokması son sistem makine ve kazanların ortaya çıkışından itibaren yapımı oldukça kolaylaşmıştır. Artık elde şekil vereceğim diye uğraşma dönemi bitmiştir. Bu durum eskiden oldukça zor olması sebebi ile ayrı bir şekilde fiyatlandırılması yüzünden fazla rağbet görmezdi. Makineler sayesinde bu durumda ortadan kalmış ve artık en çok tercih edilen lokma çeşidi olmuştur.

Saray lokmacısı makineler sayesinde işini rahatlatmış olabilir fakat eğer işten hiç anlamayan bir usta iseniz yapacağınız lokma dökümü ne yazık ki bir şeye benzemeyecektir. Şekli veren makine gibi görünse de herhangi bir hamurla bu şekli yakalamanız çok zordur. Makine ile çalışmada hamurun kıvamı ön plana çıkmaktadır. Gerçi elde yapılan saray lokmasında da hamurun kıvamı önemlidir.

Saray Lokma Ne Zaman Tercih Edilir

Saray lokması yapımının zorluğu bir yana, kolay tüketimi ile en çok tercih edilen lokma çeşididir. Dışının çıtır olması, içinin yumuşacık olması sayesinde insanların lezzetine bayıldığı bir tatlıdır. Ölen bir yakınınızın arkasından, sünnet, nişan, düğün gibi törenlerde, işyeri, mağaza açılışlarında saray lokma dağıtımı oldukça uygun bir seçenek olmaktadır.

Saray lokması diğer çeşitlerine göre kızarma süresi daha kısa ir tatlıdır. Buda aşırı kalabalık ortamlarda işini iyi bilen bir ustanın rahat bir şekilde dağıtım yapmasını sağlamaktadır. Biz hangi lokma çeşidi dağıttırmak istediğinize hiçbir şekilde müdahale etmemekteyiz. Fakat bazı durumlarda size bu çeşit daha uygun olabilir diye tavsiye vermekteyiz. İşte saray lokma tavsiyelerimizde bu minvalde gerçekleşmektedir.

Saray Lokma Dağıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saray lokma dağıtımı yaptıracak vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bazı hayırsever insanlar lokmanın sadece güzel görünmesi ile yetinmektedirler. Oysa lokmanın görünümü elbette önemlidir. Fakat daha önemli olan ilk başta sağlıklı bir dağıtım yapılmasını sağlamaktır.

Sağlıklı bir saray lokma dağıtımını usta yapar fakat bunu denetleyecek olan ise hayır sahibi vatandaştır. Hayır sahibi iyi niyetinden olsa gerek ustaya tam bir güven içerisinde davranmaktadır. Elbette güvenmek güzel bir şeydir. Fakat çeşitli denetimlerin yapılması güvensizliği göstermez. Tam tersine bu güvenin pekişmesi doğrultusunda atılmış güzel bir adımdır.

Sizde güvenebileceğiniz sağlıklı, kaliteli, güzel görünümlü bir saray lokma dağıtımı istiyorsanız İzmir lokma iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek doğru bir başlangıç yapmış olacaksınız.

İzmir saray lokma