İzmir saray lokma yapmak için kaliteli un, kaliteli maya, kaliteli şeker ve kaliteli yağ malzemeniz olmalıdır. Kaç kişiye yapacağınızı belirlemelisiniz. Miktarı ona göre ayarlama yapmak gerekir. On kişilik yaptığınızı varsayarsak malzemeler şöyle olmalıdır. Üç buçuk su bardağı un,  yirmi gram yaş maya, dört kahve fincanı ılık su, üç bardak sudur. Elbette toz şeker şerbet için üç buçuk su bardağı su ve yarım limonunuz olmalıdır.

Mayanızı bir kahve fincanında eritiyorsunuz. Beş dakika beklemeye bırakıyorsunuz. Unu iyice eledikten sonra derin bir kapta ortası havuz gibi açıyorsunuz. Mayanızı ekliyorsunuz ununuza. Mayanın üzerini unla kapatıp çatlayıncaya kadar bekletiyorsunuz. Un çatladıktan sonra kalan üç fincan suyu karıştırıp, hamura uç su bardağı sıvı yağ ilave ederek, pürüzsüz, sıvı hamur elde edinceye kadar yoğurun. Sonra üzerini örterek, ılık ortamda mayalanmaya bırakın.

Şerbet için ise toz şeker ve suyu kaynatarak, limonunu da eklemeyi unutmada, soğumaya bırakınız.
Kızdırdığınız yağa koymak için avucunuzda sıktığınız hamurun yumruğunuzda kalan kısmını, kızgın yağa atın, piştikten sonra kevgirle alın. Tüm hamurunuz bittiğinde, pişen lokmaları şerbete atın birkaç dakika bekledikten sonra, kevgir ile çıkararak servise hazırlayın. İzmir saray lokma servise hazırdır.

İzmir Saray Lokma Dökümü

İzmir saray lokma dökümünü firma veya yurttaşlar, hayır için yapmaktadırlar. Yeni iş yeri açan firmalar, çok iyi iş yaptığını düşünen şirketler veya benzeri nedenler ile yurttaşın hayır duasını almak için, firmalarının önünde veya istedikleri uygun mekanda lokma dökümünü yaptırmaktadırlar.
Acısını, sevincini, hüznünü veya umudunu, dileğini paylaşmak isteyen, gönül duası almak isteyen vatandaşlarda İzmir saray lokma dökümü yaptırmaktadırlar. Çok iyi okul kazanan öğrenci için de askere giden veya gelen için de, nikah için de düğün için de, cenaze için de, sünnet içinde, atlatılan bir hastalık içinde, kaza, bela içinde, dileği gerçekleşen içinde, dileğin gerçekleşmesi içinde insanlar lokma dökümü yaptırarak gönül duası alırlar.

Biz ister vatandaşlardan, ister firmalardan olsun, İzmir saray lokma dökümü talebi geldiğinde istedikleri mekanda, istedikleri kadar insana İzmir saray lokma servisi dua eşliğinde yapıyoruz. Bu bir dini ritüel olduğu kadar, gönül dostluğu, dua ortaklığı, umut yolculuğudur. İzmir lokma dökümü bizim için geçim ve ekmek derdi olduğu kadar vat aşın ibadetine hizmet ve ortaklık etmektir. İzmir saray lokma dökümü yapan başta lokmacı başı ustamız ve tüm personelimiz, yaptığı işin maddi ve manevi değerini bilir, be değere layık hizmet sunar, vat aştan dua alabilirse de başarılı olur. Bu işin gerçek kazancı kazanılan gönül ve duadır.

İzmir saray lokma fiyatımız lokma dökümü yapacağımız insan sayısına göre belirlenir. Yüz kişi için saray lokma dökümü fiyatı ayrıdır, beş yüz kişi için lokma dökümü fiyatı ayrıdır veya bin kişi için İzmir saray lokma dökümü ayrıdır. Tüm ürünlerimizin markaları, göz önünde ve incelemeye açıktır, lokmacı başımızın tüm çalışmaları denetime açık, hijyen koşullarına uygundur, servis personelimizin hijyeni ve nezaketi gönül hizmetkarı esasındadır.

İzmir saray lokma