Kemalpaşa lokma ilçemizin geleneklerinde önemli bir değere sahiptir. Hayır lokması olarak da bilinir. İnsanlarımızın dini inançları güçlüdür. Bir yakını rahmetli olduğunda aklına gelen ilk şeylerden biri Kemalpaşa lokması dağıttırmaktır. Lokmadan nasiplenen komşu, eş, dost, bildik, bilmedik her kes rahmetlinin hayrına dua eder. Bu bir tür paylaşım, acıyı ortaklaşma halidir.

İzmir lokma firması olarak biz yurttaşın istediği her yerde lokma döküm ve sunum hizmeti veriyoruz. Kemalpaşa lokma sadece acının değil sevincinde paylaşıldığı sevinç duasının da edildiği inanıştır. Örneğin düğünde veya sonrasında İzmir lokma dökümü ve sunumu yapılır. Bir çok ilçe ahalisi nikah lokması, nişan lokması veya sünnet lokması gibi bir çok sevinçli anını komşu ile lokma tatlısı dağıtarak paylaşır. Gönül ve dua ortaklığı eder. Sınavından yüksek puan alan bir aile çocuğunun başarısını Kemalpaşa lokması dağıtarak kutlar. Kötü bir kaza atlatan yurttaşta bir daha böylesi kötü kaza görmemek için komşusuna, eşe, dosta, tanıdık, tanımadık herkese Kemalpaşa lokma dökümü ve dağıtımı yaptırır. Onun için bazen iş yeri önünde bazen evde, bazen de cami önün de ay da bir düğün salonunda Kemalpaşa lokma dağıtımı ve sunumu yapan birilerini her daim görebilirsiniz.

Kemalpaşa Lokma Fiyatı

İzmir lokma fiyatı araştırmalısınız. En az birkaç firmadan fiyat almalısınız. Kemalpaşa lokma fiyatları arasında bazen büyük farklar olabilir. Sizde neden Kemalpaşa lokma fiyatları bu kadar farklı diye sorgulayabilirsiniz. Cevabını bulmak zor değil. Vergiden, malzemeden, personelden çalan firmalar ucuz ötesi fiyat kırarlar. Bu tür firmalar Kemalpaşa yasa dışı lokma firmalarıdır. Bunlara Kemalpaşa korsan lokma firma fiyatları da diyebiliriz. Korsan, yaşa dışı firmaları tercih etmek isterseniz elbette edebilirsiniz.

Kemalpaşa lokma firmasıyız ve bizim ile irtibata geçtiğinizde bize, kaç kişilik lokma olacağını ve nerede Kemalpaşa lokma döküm hizmeti verileceğini, adresi yine saati bildirmeniz yeterlidir. Biz fiyatımızı, tekli olarak sunarız. Anlaşırsak, sözleşme yaparız. Kemalpaşa lokma dökümü sonrası da ödeme akabinde faturanızı sunarız.

Kemalpaşa Lokma Firması

Eş zamanlı lokma üretimi yapmaya çalışan birçok firma üretim süresi verimliliği diye adlandırılan bir ölçü kullanmaktadır. Birçok organizasyonda, gerçek anlamıyla ürünün işlem gördüğü süre, toplam üretim süresinin %5’inden daha azdır. Yani toplam üretim süresi altı hafta ise, işletme süresi sadece bir veya iki gün sürebilmektedir. Geri kalan süre içinde parçalar veya ürün kontrol edilmekte, imalathanenin içinde oradan oraya taşınmakta ya da sıradaki işlem için bekletilmekte, böylece işleme süresi dışında geçen tüm süre büyük bir kayıp olmakta ve hiçbir değişiklik gerçekleştirilmediği için geçen süre israf edilmiş zaman olarak kabul edilmektedir.

Ürünün müşteriye teslimi gecikmekte ve bu gecikme süresi içinde hiçbir katma değer yaratılmamaktadır. Üretim süresi verimliliğinin değeri 1’e yaklaştıkça lokmacı, ürünün kontrolü, tamiri, yer değiştirmesi ve stoklaması için harcanan sürenin kısaldığını ve müşteri siparişlerini daha çabuk yanıtlama yeteneğinin arttığını fark etmektedir.

Kemalpaşa Lokmacısı

Kemalpaşa lokma firması eş zamanlı üretim işlemleri ve üretim süresi verimliliği oranı gibi ölçüler üretim ile ilgili işlemler için geliştirilmiş olsalar da bu ölçüleri hizmet firmalarında da aynı şekilde uygulama olanağı vardır. Aslında hizmetlerin müşteriye iletilmesindeki zaman kayıpları üretim işlemlerinden daha fazla önem taşımaktadır. Çünkü müşteriler hizmet almak için sırada beklemek hususunda gün geçtikçe daha az hoşgörü göstermektedir.

Bankacılık sektöründen bir örnekle konuyu açmaya çalışalım. Birçok kişi ev sahibi olmak için banka kredisi alma yolunu seçmektedir. Banka şubesine gidince, ilk olarak, çalıştığınız işyeri, mevkiiniz, maaşınız, sahip olduğunuz nakit ve gayrı menkuller, borçlarınız, almayı düşündüğünüz evin özellikleri gibi birçok sorunun yer aldığı çok detaylı bir form doldurmanız istenir. Formu tam olarak doldurduktan sonra banka çalışanı size başvurunuzun inceleneceğini ve size en kısa zamanda yanıt verileceğini söyler.

Kemalpaşa Lokma Dağıtımı

Kredi taleplerinin sonuçlandırılmasının ortalama 20 gün sürdüğünün farkında olan bir banka müdürü, elemanlarından bu süre içinde gerçekten kredi talebi ile ilgili işlemlerin yapıldığı zamanı takip etmelerini ve hesaplamalarını istemiştir. Çıkan sonuç sadece 15 dakikadır. Banka müdür, kredi taleplerinin onaylanma işlemini müracaat ve yanıtlama işlemleri arasında sadece 15 dakika geçecek şekilde yeniden düzenlemeyi hedefledi. Bu hedefin üretim süresi verimliliği 1.0 idi.

Banka personeli katma değer sağlayan işlemleri uygulamayı sürdürecek, fakat katma değer yaratmayan tüm işlemlerin uygulaması sona erecekti. Başlangıçta kredi talepleri ile ilgili olan tüm personel bunun ulaşılması imkansız bir hedef olduğunu söylemişti. Çünkü kredi talebi ile ilgili olarak yapılan tüm işlemlerin yanı sıra kredi verilecek kişi hakkında araştırma yapılması, referans alınması ve teyit edilmesi için en az bir veya iki hafta süre gerekliydi.

Konu üzerine biraz daha geniş kapsamlı araştırma yapıldığında, hemen hemen tüm müşterilerle ilgili kredi referanslarına bankanın bilgisayarındaki mevcut bilgilerle bağlantılı olarak ulaşılabileceği ortaya çıktı. Analitik çalışmaların ve onay alma işlemlerinin büyük bir bölüm de otomatik olarak gerçekleştirilmeye başlandı. Bu işlem geniş bir pazar kesimindeki müşteriler tarafından büyük ilgi gördü.

Kemalpaşa lokma