Lokma üretimi hiçte hafife alınacak bir işlem değildir. Basit gibi görünen bu işlemin altında önemli bir bilgi birikimi ve deneyim yatmaktadır. Eğer bu niteliklere sahip değilseniz size en iyi malzeme, araç ve gereçleri verseler dahi yapacağınız vasatın üzerine çıkmayan bir üretim olacaktır. Esasında hiçbir iş hafife alınmamalıdır. Bütün işlerde bilgi birikimi ve deneyim oldukça önemlidir.
Çelik üretimi de yıllarda dayanan bir bilgi birikimi ve deneyimin sonucunda ortaya çıkmıştır. İlk imalatından bugüne kadar çelikte kullanılan deneyim ve teknikler bugün birleşerek en üst seviye bir ürün olan hardox çeliğinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.
Hardox geçmiş deneyimlerin yeni teknolojik uygulamalarla harmanlanması sonucunda oluşmuş ideal bir çelikte aranan sertlik, güç, dayanıklılık gibi özelliklerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Kendi içerisinde özelliklerine göre birkaç kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki 400 ismini almıştır. Çöp kamyonları, hafriyat kamyonları gibi aşınma direncinin yüksek ama hafifliğin de önemli olduğu durumlarda kullanımı uygundur.
Bu serinin ikinci ürünü olan 450 ise daha sert, daha sağlam biraz daha ağır bir üründür. Fakat kullanıldığı yerler itibari ile bu ağırlık çok da büyük bir sorun olmamaktadır. Ayrıca yüksek ısının olduğu yerlerdeki başarısı onun bu alanlarda kullanımını yaygınlaştırmaktadır.
Bu serinin son ürünü olan 500 ise muhteşem aşınma direnci ve sağlamlığı ile göz doldurmaktadır. Aşınma direncinin yüksek olması istenen yerlerin başında inşaat ve madencilik sektörü gelmektedir. Buralardaki araç ve gereçlerde 500 kullanımı en iyi sonucu vermektedir.
Weldox adlı ürünümüz ise kalın ve esnek çelik ihtiyacının olduğu yerler için tasarlanmıştır. Bilindiği üzere çelikte kalınlık arttıkça esneme payı düşmektedir. Bu soruna kafa yoran mühendislerimiz weldox ile köklü bir çözüm geliştirmişlerdir.
izmirsaraylokma.org firması İzmir lokma üretimini hafife almayan üretimin ve dağıtımın bütün aşamasında profesyonel bir hizmet veren kuruluştur.