Şirinyer Buca ilçesinin bir bölgesi olmasına karşın Buca’dan daha fazla bir popülariteye ve bilinirliğe sahiptir. İş yaşamı ile evsel yaşamın içiçe geçtiği bu yerde Şirinyer lokma firmasına oldukça fazla iş düşmektedir. Burada lokma dökümü oldukça zor olup öyle herkesin başarabileceği bir iş değildir. Bir kere lokma firmasının kaliteli, sağlıklı ve lezzetli bir üretim yapması şarttır. Fakat Şirinyer’de lokmacı olmak için bunlar da yeterli olmayıp aynı zamanda çok hızlı ve seri bir üretimi de gerçekleştirmeyi bilmek lazımdır.

Günümüzde Şirinyer lokma firmalarının sayısında önemli bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Buda sektörde kaliteli ve düzgün imalat sorununun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Lokma firması olmak dışardan göründüğü kadar kolay değildir. Bir kere iyi bir ustanın yanında yetişmiş olmanız veya yıllarınızı bu işe vermiş olmanız gerekmektedir. Bu hem iyi bir lokma dökmek için önemlidir. Hem de halkla ilişkiler açısından bir önem arz etmektedir.

Şirinyer lokma imalatında tecrübenin önemi

İzmir lokma imalarının hiç te kolay olmadığını söylemiştik. Lokmacı firması olmak demek bir hamuru kızartıp insanlara sunmak demek değildir. Yaptığınız işin hayırlara vesile olan önemli bir iş olduğunun farkında olmaktır. Yapılan işin halk sağlığı açısından önemli ve değerli olduğunun bilincinde olmaktır. Hiçbir işte yapılan hatanın veya ihmalin insan sağlığı üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Lokma işi de böyledir. En ufak bir ihmal ya da hatanın insan sağlığını olumsuz etkileyebileceği bilinmelidir.

Şirinyer lokma firması olarak ürünlerimizde her zaman için en taze ve kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Özenle seçtiğimiz malzemelerimizin lokma üretimine uygun olması gerekmektedir. Eğer bu malzemelerden her hangi birisi tatlının tadında olumsuz olabilecek bir etki yaratır ise hemen onun yerine bir başka markayı kullanırız. Yılların vermiş olduğu deneyimle bir bakışta hangi unun, yağın lokma için iyi sonuç vereceğini kestirebiliriz.

İzmir lokma imalatında son zamanlarda ortaya çıkan korsan firmalara karşı da uyanık olmakta fayda vardır. Bu firmaların ne iyi bir lokma yapma derdi vardır. Nede hayır sahibinin dilekleri ile bir ilgisi vardır. Bu insanların tek derdi birkaç kuruş fazla kazanıp günü kurtarmaktır. Firmamız yıllardan beri İzmir’in her yerinde birinci sınıf bir hizmet vermektedir.

Şirinyer lokma