Urla lokma dökümü sebebiniz, açtığınız iş yeri için hayır duası almak olabilir. İş yeri açılışınızı lokma tadı ve duası ile yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu gelenek ilçemizde var. Nerede ise, tüm iş yerleri lokma tadı ve duası ile açılıyor. Biz de ilçemizde ki son yılalar da açılan iş yerlerinin çoğuna lokma lezzetimiz ile eşlik ettik. Arşınladık ilçemizin sokaklarını. İlçe ahalimizin nerede ise tümünün damağında lokmamızın lezzeti vardır. Yurttaşımız ilçemizde İzmir lokma firmasını tanır, bilir.

İzmir lokma firması ilçe ahalinden biri hayatını kaybettiğinde, geride kalanın yanındadır. Hakkın rahmetine kavuşanın ruhuna dua için dökülür lokma. Kuran eşliğindedir bu lokmanın sunumu. Bilinir ki hayır lokmasında mevlit okunur. Urla lokma, ilçemizde kim kaza, bela atlatsa onun yanındadır. Allah daha büyük belalardan esirgesin diye dağıtır hayır lokmasını. Şükür lokmasıdır bu, “kazayı, belayı atlattım şükür komşular” duası da denebilir bu lokmaya.

Urla Lokma Çok Farklı

İzmir lokma, evladı iyi bir sınav kanan anne, babanın da yanındadır. Yıllar, yıllarca çocuğun ve ailenin onca emeği, umudu boşa gitmemiş nihayet iyi bir okul kazanılmıştır. Bilen bilir ya bu hem şükürdür. Hem de geleceğe umuttur. Çünkü Allah emek zayiatı vermemiştir. Komşular ile sevinç paylaşılır böylelikle, bu tadın darısı komşulara geçmesi istenir. Komşular da dualarını esirgemezler öğrenciden. Hayırlı gelecek için dua ederler.

Urla lokma için bize ulaşan esnaf, işçi, memur, iş veren bilir ki, biz malzemeden çalmayız. Biz İzmir lokmanın sağlığından, kalitesinden çalmayız. Bizim lokmamızın lezzeti Urlalıların aşına oldukları, sevdikleri, bildikleri bir lezzettir. Bizim, İzmir lokma fiyatımızı da bilirler. Bizim yurttaş ile, yurttaşın bizim ile Urla lokma fiyatı pazarlığı yaptığı da görülmez. Anlayış ile karşılamak hakkı olanı almak ve hakkı olanı vermek üzere kurludur bizim Urla lokma hukukumuz.

Urla lokma